Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Pan Jezus przypomina nam dziś, że wspólnoty Kościoła nie tworzy się poprzez nakazy z góry, ale przez służbę tych, którzy szukają dla siebie ostatniego miejsca. „Syn cieśli nie zaprojektował krzeseł jako tronów, ale aby służyć i ukoić ból i zmęczenie tych, którzy cierpią”.  W Kościele nie powinno być miejsca na żadne relacje w kluczu zaszczytów, uznania, dominacji czy materialnych korzyści. Jak doświadczyłeś służby innych jako momentu zbawienia przez Jezusa? Jak ludzkie ambicje osłabiają i utrudniają przynoszenie owoców przez wspólnotę uczniów Jezusa?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

3. Rozpoczynamy zapowiadaną zbiórkę ofiar na remont schodów i na następny witraż. Radni oraz inne osoby reprezentujące naszą wspólnotę odwiedzą nas w tych dniach. Przy tej okazji rozniosą także list od proboszcza i członków obu rad parafialnych. Listy są już dostępne do zabrania w zakrystii. Treść listu została wydrukowana na odwrocie zdjęcia relikwiarza z płytką z krwią Błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który 8 grudnia, na zakończenie rekolekcji adwentowych, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i rocznicę oddania się w niewolę Maryi przez Prymasa Tysiąclecia zostanie wprowadzony do naszego kościoła. Bardzo dziękuję p. Ryszardowi Kisielewskiemu za projekt i druk listu, który jednocześnie będzie dla nas pamiątką tego ważnego wydarzenia.

4. Jutro, w poniedziałek 18 października uroczystości 37. rocznicy męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki w jego sanktuarium przy włocławskiej tamie. Program: godz. 16.00 – złożenie kwiatów pod krzyżem na tamie, procesja z relikwiami i różaniec; godz. 17.00 – Msza polowa, której będzie przewodniczył bp. Frantisek Rabek – biskup polowy Ordynariatu wojskowego na Słowacji.

5. W środę o godz. 18.30 Msza za parafian i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. W czwartek po Mszy o godz. 18.00 spotkanie biblijne.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

8. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny. Ze stolika w kruchcie lub z zakrystii można zabrać ze sobą formularze wypominków. Proszę o zaznaczenie na nich godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) i stacji na cmentarzu (wypominki jednorazowe).

9. Bardzo dziękuję zespołowi p. Anety Jarzęckiej z Marianek za posprzątanie świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii.

10. Od ubiegłej niedzieli trwa w naszej parafii wielka kampania informacyjna, przygotowująca nas do pierwszych parafialnych rekolekcji w małych grupach domowych. Cieszymy się z rejestracji gospodarzy pierwszych grup i równocześnie zachęcamy do tego kolejne osoby. Każdy może zostać gospodarzem małej grupy. Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób spośród swoich krewnych lub znajomych, wierzących lub nie, a parafia dostarczy niezbędne materiały. W ulotce znajdują się wszystkie informacje dotyczące zapisów. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu. Już teraz prosimy o modlitwę w intencji tego przedsięwzięcia i wszystkich uczestników.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Emilię Frydrychowską, 83 l., z Wieńca. Pamiętajmy o niej w modlitwie oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…