Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” (Mk 10,17). Nie bójmy się postawić tego pytania w naszej osobistej modlitwie i wsłuchajmy się w odpowiedź Jezusa patrzącego na nas z miłością. On poprzez dialog chce nas poprowadzić od patrzenia na życie chrześcijańskie w kategoriach zachowywania prawa do radykalnego wyboru Boga i podążania drogą miłości. Jak możemy uniknąć powierzchowności w naszym naśladowaniu Jezusa? Jak możemy przekonać młodych, że naśladowanie Jezusa jest priorytem?

2. Dzisiaj pod hasłem „Nie lękajcie się” obchodzimy 21. Dzień Papieski. Jak co roku prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale ubogich rodaków.

3. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą modlitwą.

4. Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca, dzień tacy inwestycyjnej w naszej wspólnocie. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.

5. Bardzo dziękuję zespołowi p. Damiana Adamskiego z Wieńca za posprzątanie świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii.

6. Bardzo dziękuję uczestnikom pielgrzymki autobusowej do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu za dar dla parafii – fioletowy ornat.

7. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny. Ze stolika w kruchcie lub z zakrystii można zabrać ze sobą formularze wypominków. Proszę, na ile tylko to możliwe, o czytelne ich wypełnienie wraz z podaniem godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) lub stacją na cmentarzu (wypominki jednorazowe).

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest w czwartek i piątek.

9. W kruchcie wyłożony jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, a w zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne oraz kalendarz rolników na 2022r.

10. Rozpoczynamy dziś kampanię informacyjną promującą nowy projekt duszpasterski – New Pastoral, który chcemy rozpocząć w naszej parafii. Polega on na zainicjowaniu i prowadzeniu spotkań małych grup domowych w parafii. Spotkania prowadzone są w oparciu o krótkie filmy, przedstawiające miedzy innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi. To proste. Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób (przyjaciół, sąsiadów, znajomych), a po zgłoszeniu grupy do parafialnego administratora projektu lub proboszcza otrzymacie internetowy dostęp do wszystkich materiałów potrzebnych do przeprowadzenia udanych spotkań. Kawa, herbata czy coś słodkiego z pewnością nie popsują nastroju. Każdy może zostać gospodarzem małej parafialnej grupy domowej. Więcej w najbliższe niedziele w kościele i na stronie internetowej newpastoral.net.