Kwiecień 2021
« Mar

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Kościół celebruje ostatni dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego i liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Naszym największym błogosławieństwem jest Jezus. W Nowym Roku 2021, poświęconym Świętemu Józefowi, odkryjmy w Oblubieńcu Maryi, „który przechodzi niezauważony, człowieku codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych” (List Apostolski Patris Corde Ojca Świętego Franciszka), bądźmy  jak Maryja, która wiedziała jak słuchać, zatrzymać się i medytować nad wydarzeniami, które działy się wokół niej oraz jak pasterze, którzy zanieśli Dobrą Nowinę o narodzinach Jezusa innym. Jak możemy podtrzymać ducha ciszy, refleksji i modlitwy? Do kogo jestem posłany, aby zanieść Dobrą Nowinę Jezusa?

2. Na zakończenie dzisiejszych Mszy św. losujemy Świętych Patronów na 2021 rok. Obrazki wraz z podobizną świętego i cytatem przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Opactwa w Żarnowcu, które na co dzień wspierają nas modlitwą. Ofiary zbierane na tacę podczas losowania są naszym darem serca dla wspólnoty sióstr i udziałem w podejmowanych przez nie pracach w odnowieniu klasztoru.

3. W dzisiejszą uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi obchodzimy 54. Światowy Dzień Pokoju. Z tej okazji papież Franciszek wystosował tradycyjnie orędzie, zatytułowane w tym roku: „Kultura troskliwości jako droga do pokoju”.

4. Jutro pierwsza sobota miesiąca: o godz. 08.30 różaniec i o godz. 09.00 Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca. Msza św. o godz. 18.00 z II Niedzieli po Narodzeniu Pańskim.