Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. W Niedzielę Świętej Rodziny modlimy się słowami papieża Franciszka kończącymi adhortację Amoris laetitia (Radość miłości): „Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i Wieczernikami modlitwy, autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi”. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że uczestnictwo w Bożym dziele zbawienia wymaga od nas wrażliwości i posłuszeństwa Bożym podszeptom, tak jak widzimy to w odpowiedzi Józefa na przesłanie Anioła Pańskiego. Ponadto, jak ukazuje nam przykład Świętej Rodziny, potrzebujemy gotowości do działania, cierpliwości i wytrwałości. Czym są dziś ukryte zagrożenia dla wiary i rodziny? Jak możemy wzrastać w duchowej sztuce rozeznawania Bożej woli?

2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. i specjalne nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. W środę, 1 stycznia, Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na ich zakończenie będziemy losować Świętych Patronów na 2020 rok. Obrazki wraz z podobizną świętego i cytatem przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Żarnowca, które na co dzień wspierają nas modlitwą. Ofiary zbierane na tacę podczas losowania będą naszym darem serca dla wspólnoty sióstr i udziałem w podejmowanych przez nie pracach w odnowieniu klasztoru.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę o godz. 17.00. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W styczniu ze względu na kolędę nie ma comiesięcznych odwiedzin księdza u chorych. Gorąco zachęcam jednak do korzystania z posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Ogromnie cieszę się, że kilka osób chorych nie mogących uczestniczyć w świątecznej liturgii w kościele przyjmuje przywożoną przez nich Komunią Świętą.
Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na sobotnią Mszę Świętą o godz. 09.00, a wcześniej o 08.30 na modlitwę różańcową prowadzoną przez Koło Żywego Różańca.

5. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych. W tych częściach naszej parafii, gdzie są osoby, które gromadzą się na wspólnej modlitwie czy to w maju czy w innym czasie przy krzyżach i kapliczkach wizyta kolędowa rozpoczyna się od wspólnej modlitwy w tych miejscach. Polecamy w niej Panu Bogu wszystkie rodziny tej części parafii. Zapowiadana na jutro kolęda w Kątach odbędzie się w późniejszym terminie ze względu na pogrzeb ojca Arelty Sławińskiej, która pomagała nam w prowadzeniu kursu Alpha

Plan kolędy na najbliższe dni:
Poniedziałek 30 grudnia:
Wtorek 31 grudnia: PIKUTKOWO, SŁONE – rozpoczęcie przy krzyżu o godz. 09.00.
Środa 1 stycznia:
Czwartek 2 stycznia: JARANÓWEK I – od godz. 09.00.