godz. 12.00 – suma (transmitowana online na Facebooku parafii)

Maj 2020
« Kwi

Archive for Maj 17, 2020

1. Liturgia słowa dzisiejszej VI Niedzieli Wielkanocnej wprowadza nas w tajemnicę Ducha Świętego, który uzdalnia nas do miłości na wzór Jezusa, dzielenia się Dobrą Nowiną o Jego zmartwychwstaniu i dawania nadziei ludziom. To On pociesza w słabości i w trudnych chwilach, kiedy zmagamy się nie tylko z zewnętrznym zagrożeniem, prześladowaniem jak w czasach apostołów, ale i z grzechem i złem we wspólnocie Kościoła. Razem z papieżem Franciszkiem, który modlił się dziś podczas Mszy św. za naszą cywilizację pragnącą braterstwa i doświadczanej poczuciem osierocenia przez Ojca, prośmy o Ducha Świętego, aby dopomógł nam odnaleźć na nowo drogę do Ojca, którą otworzył nam Jezus, do Ojca, którego miłość nadaje sens naszemu życiu i czyni z nas, ludzi rodzinę dzieci Bożych. Jak spotkałeś zmartwychwstałego Pana w ludziach, którzy cię kochali? Jak możemy umocnić młodych do dawania świadectwa o Zmartwychwstaniu poprzez służbę innym?

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Za dar tego Wielkiego Świętego dziękowaliśmy Panu Bogu podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu półtora tygodnia temu. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 został poświęcony obraz Jana Pawła II ufundowany przez asystę do kaplicy Miłosierdzia Bożego. Jutro, o godz. 7 rano, w sam dzień urodzin Karola Wojtyły, papież Franciszek odprawi Mszę św. przy Jego grobie w Bazylice św. Piotra w Rzymie. „Dziękujemy Bogu za to, że dał nam tego świętego Biskupa Rzymu, i prośmy Go, aby nam pomógł, pomógł temu Kościołowi Rzymu, żeby się nawrócił i się rozwijał” powiedział papież Franciszek podczas środowej audiencji, zapraszając do uczestnictwa w tej Eucharystii, która będzie transmitowana na cały świat, także przez TVP1 i TV Trwam. Czytaj dalej »