godz. 17.00 – (dodatkowa w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii)

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00, sobota o godz. 09.00.

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Marzec 2020
« Lut

Archive for Marzec 15, 2020

1. Lud cierpiący pragnienie i lękający się śmierci na pustyni domagał się wody. Mojżesz na rozkaz Boży uderzył w skałę i wypłynęła woda w obfitości. Skała była obrazem Mesjasza mającego się stać źródłem „wody żywej”, danej nie jednemu narodowi, lecz wszystkim narodom, aby każdy człowiek miał czym ugasić swoje pragnienie i „nie pragnął na wieki” (J 4, 14). Niech Pan Jezus w tym trudnym dla nas czasie, tak jak Samarytance, która spotkała Go zmęczonego i spragnionego przy studni, daje nam siebie i pozwala doświadczyć miłości. Jakie są pragnienia i lęki naszego współczesnego świata? Jak Pan odpowiedział na Twoje najgłębsze pragnienie?

2. W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce zwracam się do Was z gorącym apelem, aby stosować się ściśle do zaleceń władz oraz korzystać z dyspensy od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej. Niech pozostanie w domu z troski i miłości do braci będzie dla nas okazją, aby odkrywać, na czym polega oddawanie „czci Ojcu w Duchu i prawdzie”. Niech pragnienie komunii z Panem i braćmi oraz rosnąca tęsknota za nią znajdą swój wyraz w rodzinnej modlitwie i wspólnym uczestnictwie we Mszy św. transmitowanej przez telewizję, radio czy w internecie, komunii duchowej oraz trosce o osoby starsze czy potrzebujące pomocy z naszych rodzin lub sąsiedztwa. Czytaj dalej »